II runda Pucharu Polski « Skorpion Polkowice


II runda Pucharu Polski


16 maj 2016
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

CCF20160516_00000W dniach 12-15 maja w Zielonej Górze miała miejsce II runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Na zawodach tych Skorpiona reprezentowało dwoje zawodników Joanna Panter i Michał Antoniuk.

W sobotę tj. 14 V 2016 r. swój start miała Joanna w konkurencji Ppn40, czyli pistolet pneumatyczny 40 strzałów. Po lekko nieudanej pierwszej serii, nadrobiła punkty w trzech kolejnych, ostatecznie zdobywając 371 pkt, co dało jej 6 miejsce w klasyfikacjach i wejście do finału. Ten wynik był kolejnym rekordem życiowym, a poprzedni ustrzeliła zaledwie miesiąc temu. Na finał musiała trochę poczekać, bo przez błąd w planie został on przesunięty aż o 2 godziny i zaczął się dopiero o godz. 16:00. Biorąc pod uwagę fakt, że Joanna nie ma dużego doświadczenia w strzelaniu finału, to początek był zaskakująco udany. Po 8 strzałach objęła prowadzenie, nad znacznie lepszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. Niestety nerwy dały o sobie znać i kolejne dwa strzały nie poszły najlepiej, co spowodowało spadnięcie na miejsce 5. Ostatecznie finał zakończyła na 6 pozycji. Cieszymy się z coraz lepszych wyników, bo widać że regularne treningi przynoszą efekty.

W niedzielę kolejnego dnia startował Michał w konkurencji Karabin dowolny 60 strzałów – leżąc. Przez ciągłą pracę i szkołę na weekendy, nie ma czasu na zbyt wiele treningów, dlatego jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że strzelił swoją życiówkę – 607,4 pkt, zajmując 22 pozycję. Jako że konkurencja ta odbywa się na dworze, jest wiele rzeczy, na które zawodnik musi być przygotowany, a w tym m.in. na warunki pogodowe tj. słońce i padanie promieni słonecznych, wiatr i temperatura. Warunki w ciągu strzelania się zmieniają, więc zawodnik musi potrafić się do nich dostosować. Biorąc pod uwagę małą ilość treningów Michała jesteśmy zadowoleni z wyniku i życzymy jeszcze lepszych na przyszłych zawodach.

Podsumowując można śmiało powiedzieć, że były to udane zawody naszych reprezentantów.