II Bike Maraton Polkowicki za nami « Skorpion Polkowice


II Bike Maraton Polkowicki za nami


21 cze 2011
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W Polkowicach po raz drugi zorganizowano maraton rowerowy II Bike Maraton Polkowicki, który w tym roku przyciągnął na start kilku czołowych polskich kolarzy startujących nie tylko w MTB ale i na szosie, m.in. Marka Cichosza, Dariusza Woźniaka i Piotra Antkowiaka (wszyscy Legia Felt Warszawa).
Cichosz i Woźniak wygrali wyścig na dystansach giga i mega ze sporą przewagą. Innym zawodnikom niestety nie udało się nawiązać walki z prowadzącą dwójką. Na dystansie mini zwyciężył Robert Walkowiak (Modła – ZG Rudna).

Trasa rozpoczynała się i kończyła na polkowickiej ścieżce zdrowia. Cała 18-kilometrowa pętla poprowadzona była po lasach w okolicach Polkowic i była zdecydowanie płaska. Jedynie na ok. 3 km przed metą był kilkudziesięciometrowy podjazd. Pozostałe ścieżki były dosyć wąskie i kręte co utrudniało wyprzedzanie.

Na dystansie składającym się z 4 okrążeń trasy (giga) triumfował Marek Cichosz (Legia Felt) i Aleksandra Dubiel (KTM Bikeworld Women’s Racing Team). Na dystansie 3 okrążeń (mega) zwyciężyli: Dariusz Woźniak (Legia Felt) i Agata Drozdek (UKS PELETON GEDIA Nowa Sól). 2 miejsce na podium wywalczyła po znakomitej jeździe Roksana
Marczak (Skorpion Polkowice). Na dystansie 1 okrążenia (mini) zwyciężyli: Robert Walkowiak (Modła – ZG Rudna) i Joanna Mindowicz (Wrocław).

Udział w zawodach wzięli również reprezentanci Skorpiona:

Marlena Mielcarek – 4 miejsce na dystansie mini

Maciej Mielcarek – 11 miejsce na dystansie mini

Roksana Marczak – 2 miejsce na dystansie mega

Artur Banach – 37 miejsce na dystansie mega

Jacek Garczyński – 13 miejsce na dystansie giga.

Serdecznie gratulujemy!