I Runda Pucharu Polski « Skorpion Polkowice


I Runda Pucharu Polski


30 kw. 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Nasi zawodnicy w składzie Joanna Panter i Filip Rodzik wzięli udział w I Rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu w dniach 19-22 kwietnia. Na Puchar przyjechali najlepsi strzelcy z całej Polski. To był pierwszy z trzech Pucharów Polski, które odbędą się przed Mistrzostwami Polski.

Jako pierwsza wystąpiła Joanna Panter. Niestety od początku brakowało trochę szczęścia i dużo strzałów padało o włos od większej punktacji. Ostatecznie Joanna wystrzeliła w konkurencji Ppn60 531 punktów co dało jej 16 pozycję wśród seniorek.
Dla Filipa ten start również nie był szczytem możliwości, a wynik 505 punktów w konkurencji P4 zostawia wiele do życzenia, ale sam zawodnik wypowiada się o nim pozytywnie:

– Chciałem doszlifować technikę i co najważniejsze poczułem, że jestem zmęczony. Pomyślałem, że potrzebuję ten ostatni tydzień odpocząć od treningów oraz od ciężkiej pracy. Musze być w pełni sił i maksymalnie skoncentrowany, ponieważ na zawodach tej rangi będzie miał znacznie każdy strzał, a walka będzie toczyła się od samego początku. To dla mnie w tym starcie było najważniejsze i udało mi się to zrobić.

Każdy kto chciałby śledzić zmagania Filipa Rodzik oraz innych Polaków podczas Mistrzostw Świata w Korei może wejść na stronę https://results.sius.com/Championships.aspx gdzie lada dzień powinny być zamieszczona informacja z poszczególnymi konkurencjami, dniami i godzinami ich rozgrywania. Nasz zawodnik będzie strzelał w 4 konkurencjach P1, P3, P4 i P5.

Więcej informacji można znaleźć również na stronie IPC:
https://www.paralympic.org/news/cheongju-2018-livestream-and-schedule-announced?sf87373131=1

Trzymamy kciuki!