Historyczny Puchar Świata « Skorpion Polkowice


Historyczny Puchar Świata


8 paź 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W dniach 23-29 września odbył się Puchar Świata w Chateauroux we Francji. To była ostatnia w tym roku szansa na zdobycie miejsca na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Nasz zawodnik startował w sumie w 4 konkurencjach w tym 3 Paraolimpijskich. Mimo, iż nie było wszystkich najlepszych strzelców na Świecie, poziom był bardzo wysoki.

Zaczął konkurencją P3. Nasze oczekiwania wobec tej konkurencji nie napawały optymizmem i się sprawdziły. Po części dokładnej Filip był wysoko, bo na 11 miejscu, tuż zaraz za Szymonem Sowińskim, przegrywając z nim jedynie o punkt i z niewielką stratą do miejsca finałowego. Niestety część szybka spowodowała, że spadł ostatecznie na 17 pozycję i nie dostał się do finału.

Szymonowi poszło dobrze w części szybkiej i na 5 pozycji dostał się do finału. Po zaciętej walce udało mu się ostatecznie zająć 2 miejsce i zdobyć miejsce na Igrzyska Paraolimpijskie dla Polski. W tej konkurencji nasz zawodnik drużynowo razem z Szymonem Sowińskim i Sławomirem Okoniewskim zajął 1 miejsce.

Kolejną konkurencją, na którą bardzo liczyliśmy wszyscy, była konkurencja P1. Początek był trudny, ale po przezwyciężeniu pierwszych trudności udało się naszemu zawodnikowi strzelać na wysokim poziomie.
– Stres był dość duży. Może przez to, a może przez brak szczęścia, strzeliłem dużo (kilka w każdej serii) strzałów 9,9. To spowodowało, ze nie udało mi się dostać do finału. Komentuje Filip
Nikt z Polaków ostatecznie nie dostał się do finału, ale drużynowo zajęli 3 miejsce.

Jedyną konkurencją nie Paraolimpijską podczas tych zawodów było P5. Zawodnik Skorpiona strzelał dobrze uzyskując wynik podobny jak podczas Mistrzostw Świata. Wynik ten ostatecznie dał mu 6 lokatę.

Ostatnią szansą na zdobycie miejsca na Igrzyska było P4. Tutaj również brakło trochę szczęścia, a błędy które wdarły się podczas strzelania zaważyły na ostatecznym wyniku. Z lokatą na 15 miejscu nie udało mu się wejść do finału. W tej konkurencji również nikt z Polaków nie dostał się do finału. Drużynowo w tej konkurencji Polska zajęła drugą lokatę.

Pod względem osiągniętych medali, dwa złota drużynowo srebro i brąz oraz 3 medale indywidualnie, to był najbardziej udany Puchar Świata w historii. Dodatkowo Polska uzyskała jedno miejsce na Igrzyska. Mimo tego pozostał niedosyt, ale mamy nadzieje, że naszemu zawodnikowi uda się zdobyć miejsce na Igrzyska w przyszłym roku.

Już za kilka dni znów zmagania tym razem na arenie krajowej podczas Pucharu Polski w Bydgoszczy. Niespodziewanie okazało się również, że w dniach 1-7 grudnia odbędą się jeszcze w tym roku Pneumatyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie. Tak więc sezon wydłuży się i nasz zawodnik będzie miał szansę ponownie udowodnić, że jest godzien tytułu Mistrza Europy.