Grand Prix Wrocławia « Skorpion Polkowice


Grand Prix Wrocławia


12 kw. 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W miniony weekend odbyły się międzynarodowe zawody strzeleckie o nazwie Grand Prix Wrocławia i Dolnego Śląska w konkurencjach pistoletowych. W zawodach wzięło udział 127 zawodników w tym dwoje z naszego klubu: Joanna Panter i Filip Rodzik.

Nasza zawodniczka, Joanna Panter, strzelała dobrze i na wysokim poziomie. Pierwsze dwie serie 91 oraz 97 i dwie ostatnie 98 i 93 pokazały, że jest w dobrej formie. Niestety podobnie jak podczas ostatnich zawodów w Rawiczu miała dwie słabsze serie 87 i 89, które pozbawiły ją finału. Ostatecznie z wynikiem 555 punktów uplasowała się ona na 20 pozycji z 44 zawodniczek strzelających w jej konkurencji.

Nasz zawodnik, Filip Rodzik, strzelał w dwóch konkurencjach Pdw60 i Ppn60. Pierwszą z nich strzelał równo na dość wysokim poziomie, aż do ostatniej serii 87, 90, 87,91,87. Niestety pod koniec konkurencji osłabł i wystrzelał jedynie 82 punkty, co ostatecznie dało mu 524 punkty i 14 pozycję.
W drugiej konkurencji, przez korki spowodowane wypadkiem, spóźnił się i wszedł na stanowisko w połowie czasu próbnych strzałów. Niestety to wpłynęło na jego pierwsze serie które strzelił na niskim poziomie 90 i 84. Kolejne serie, po uspokojeniu nerwów i rozgrzaniu ręki pokazały, że jest w dobrej formie 97, 93, 95 i 95. Ostatecznie wynik 554 dał mu 35 pozycję na 51 osób.

„Staram się strzelać na każdych zwodach jakich mam możliwość, zarówno dla osób pełno jak i niepełnosprawnych. To dobry trening i nie ma lepszego, a zależy mi teraz na startach, bo za niecały miesiąc wylatujemy na Mistrzostwa Świata do Korei. Przed tą imprezą już za kilka dni bo od 12 kwietnia będę strzelał podczas Międzynarodowego Grand Prix w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych, gdzie będę miał możliwość sprawdzenia swojej formy.” – komentuje Filip Rodzik.