Gorzowskie zmagania strzeleckie « Skorpion Polkowice


Gorzowskie zmagania strzeleckie


1 cze 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Tydzień po powrocie z Korei czekają na naszych zawodników kolejne wyzwania podczas Ogólnopolskich Zawodów Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Tym razem do Gorzowa Wielkopolskiego Skorpion wysłał drużynę w składzie Filip Rodzik, Konrad Czajkowski, Krzysztof Bech, Genowefa Małek, Tomasz Szakoła, Rafał Kociatkiewicz, Adrian Lewandowski i nowy zawodnik Andrzej Kurek.

Podczas tych zawodów widać było ewidentnie, że pech prześladuje Skorpiona. Najpierw podczas podróży Filipowi zepsuł się samochód. Potem Konrad, Genowefa i Krzysztof mieli awarię sprzętu podczas strzelania. Awarie udało się usunąć lecz ich wyniki były znacząco słabsze niż zwykle.

Szczęście nowicjusza przezwyciężyło pasmo nieszczęść ciążące na naszej drużynie. Andrzej, mimo iż strzelał z treningowej broni, uzyskał bardzo dobry wynik i swoją życiówkę 512 punktów co dało mu 9 lokatę. Zabrakło zaledwie kilku punktów żeby wejść do finału.

Jedynym zawodnikiem, który w konkurencji P1 wszedł do finału, był Filip Rodzik. Z wynikiem 553 wszedł do niego na 2 pozycji. Po długiej i zaciętej walce nasz zawodnik przegrał o włos pierwsze miejsce z Kacprem Pierzyńskim. W konkurencji P5 Filipowi również zabrakło trochę szczęścia. Ostatnią serią stracił prowadzenie i zajął ostatecznie 3 pozycję z wynikiem 335 punktów ze stratą 1 punktu do drugiego i 3 do pierwszego miejsca. Drużynowo w składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech oraz Andrzej Kurek Skorpion również zajął pierwsze miejsce.

Kolejne zmagania już za kilka dni podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.