Filip Rodzik bezkonkurencyjny « Skorpion Polkowice


Filip Rodzik bezkonkurencyjny


16 kw. 2014
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Gorzow01Nasi zawodnicy w składzie Filip Rodzik, Adrian Lewandowski, Krzysztof Bech, Eugenia Małek Tomasz Szakoła oraz Joanna Panter w dniach 11-13 kwietnia pojechali na Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w Gorzowie. To były pierwsze w tym roku zawody osób niepełnosprawnych, na których mogli się oni sprawdzić po zimowej przerwie.

Rewelacyjnie wypadł nasz najlepszy zawodnik Filip Rodzik, który mimo kiepskiego początku wszedł na 1 miejscu do finału. W finale również nie pozostawił rywalom żadnej szansy. Już po 2 rundach 3-strzałowych uzyskał 3 punktową przewagę, która rosła z każdym strzałem. Gdyby nie 4 ostatnie strzały, które nie były najlepsze, miałby on szansę strzelić swoją życiówkę i być może wynik powyżej 200 punktów. Ostatecznie skończył na 1 miejscu z prawie 5 punktową przewagą nad Sławomirem Okoniewskim Wicemistrzem Europy.
– jestem zadowolony z wyniku i przebiegu strzelania. Strzelałem szybko i zdecydowanie. Całą konkurencję udało mi się strzelić w 55 min., mimo konieczności odkładania broni i zmiany tarcz po każdych 2 strzałach. Jestem na dobrej drodze i widzę, że dodatkowe treningi, na które mogę jeździć dzięki sponsorowi tytularnemu Gminie Polkowice, przyczyniają się do znaczącej poprawy mojej formy. – komentował Filip Rodzik. Więcej zdjęć i wypowiedzi Filipa Rodzik możemy przeczytać na jego stronie filiprodzik.pl

Bardzo dobrze również zaprezentował się Krzysztof Bech, który poprawił swoją życiówkę o 25 punktów uzyskując wynik 510. Zaledwie 3 punkty dzieliły go od wejścia do finału. Zawody w tym roku były na wysokim poziomie i widać że Polscy pistoleciarze są coraz lepsi, bo aż 6 osób zrobiło limit na Mistrzostwa Świata (limit wynosi 535 punktów).