Dominacja Skorpiona « Skorpion Polkowice


Dominacja Skorpiona


28 wrz 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Zawodnicy Skorpiona zdominowali rywalizację w II Dwuetapowym Ogólnopolskim Wyścig Kolarskim Po Ziemi Powiatu Maków Mazowiecki – „SPOTKANIE POKOLEŃ”.

Dwa spośród trzech miejsc na podium II edycji wyścigu zajęli kolarze Skorpiona Polkowice. Zwyciężył Janusz Pytlak a na trzecim stopniu podium stanął Grzegorz Guz – niepełnosprawny zawodnik, który świetnie radził sobie w rywalizacji z pełnosprawnymi kolarzami.

Zawodników Skorpiona w ogólnej klasyfikacji rozdzielił Daniel Formela z Gdyni, ale nie zmienia to faktu, że to nasi byli dominującą siłą podczas tegorocznej edycji etapówki na starcie, której stanęło blisko stu kolarzy z całego kraju. Mieli oni do pokonania dwa etapy. Ściganie rozpoczęło się jazdą indywidualną na czas, która miała kluczowe znaczenie dla losów całego wyścigu. Zakończył się ona zwycięstwem Janusz Pytlaka, który o 15 sekund wyprzedził Michała Ślęzaka z Sochaczewa i o 1.27 min trzeciego na mecie Grzegorza Guza. Drugi etap o długości 95 km wokół Makowa Mazowieckiego był emocjonujący już od samego startu. Kilkukrotnie dochodziło do prób ucieczek, ale zazwyczaj były one kasowane po kilku kilometrach. Decydujący atak został przeprowadzony na drugiej rundzie, który zdecydował o wygranej. Najlepszy okazał się Kamil Maj z Lublina. Spośród naszych najlepiej spisał się Janusz Pytlak, który wjechał na linię mety na miejscu siódmym a tuż za nim przekroczył linię mety Grzegorz Guz.

W klasyfikacji generalnej Janusz Pytlak wyprzedził Daniela Formelę z Gdyni oraz swojego kolegę z drużyny – Grzegorza Guza

Zapraszamy do galerii.