Dariusz Woźniak zwycięża w kolarskich przełajach! « Skorpion Polkowice


Dariusz Woźniak zwycięża w kolarskich przełajach!


6 sty 2010
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

bildeW sobotę i niedzielę najlepsi polscy przełajowcy po raz ostatni w tym sezonie gościli na Ziemi Lubuskiej. Najpierw zmierzyli się w Słubicach w X serii Pucharu Polski, a potem rywalizowali w Bieganowie w challengu o puchary burmistrza Cybinki i starosty słubickiego. Łatwo nie mieli, bo powiat słubicki nawiedziła na przełomie starego i nowego roku solidna zima. Zawodnikom przyszło się zmagać z kopnym, 30-centymetrowym śniegiem, lodowymi pułapkami na zjazdach i bardzo niską temperaturą powietrza.

 

– Na takich trasach trzeba używać opon lepszego typu, nie pompować ich do oporu oraz bardzo uważać na zjazdach i zakrętach – mówił 15-letni strzelczanin Wojciech Szyniec, sobotni triumfator w kategorii juniorów młodszych. A jego starszy klubowy kolega, orlik Kacper Szczepaniak szybko wycofał się tego dnia z walki o czołowe lokaty. – Zjazdy prowadziły po żywym lodzie, nie były niczym posypane! Nie chciałem ryzykować kontuzji, więc pojechałem wybitnie treningowo – wyjaśnił.

Tydzień przed mistrzostwami naszego kraju w Szczekocinach oraz niespełna miesiąc przed mistrzostwami świata w czeskim Taborze układ w czołówce polskich ,,błotniaków” pozostał bez zmian. W grupach juniorów młodszych, juniorów i orlików ton rywalizacji nadawali Lubuszanie, zajmując wiele medalowych lokat. W najstarszej, połączonej kategorii elity oraz orlików na pewno będą się liczyli także strzelczanie Mariusz Gil i Paweł Szczepaniak. W sobotę i niedzielę zabrakło ich na Ziemi Słubickiej, bo wywiązywali się z kontraktowych obowiązków wobec swoich sponsorów na Zachodzie.

Sobota, Słubice: młodziczki – 3. Kinga Balińska (Huragan Żagań); juniorki – 3. Aleksandra Bycka (Bizon Bieganów); młodzicy – 3. Krystian Smorongiewicz (Huragan); juniorzy młodsi – 1. Wojciech Szyniec (POM Strzelce Kraj.), 2. Piotr Majłowki (Orlęta Enter Gorzów Wlkp.), 3. Artur Bycka (Bizon); juniorzy – 1. Janusz Lessnau (POM); orlicy – 1. Marek Konwa (Aktio Group Mostostal Puławy), 2. Kacper Szczepaniak (Telenet Fidea – Belgia); elita – 3. M. Konwa; Mastersi do 45 lat – 1. Dariusz Woźniak (Skorpion Polkowice).

Niedziela, Bieganów: młodziczki – 3. Balińska; juniorzy młodsi – 1. Piotr Konwa (Trasa Zielona Góra), 2. Bycka; juniorzy – 2. Lessnau; orlicy – 1. M. Konwa; elita – 2. M. Konwa, Mastersi do 45 lat – 1. Dariusz Woźniak (Skorpion Polkowice).

Źródło: Gazeta Lubuska