Ciężkie starcie w Bad Orb « Skorpion Polkowice


Ciężkie starcie w Bad Orb


30 maj 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

1Najlepsi zawodnicy z 22 krajów, a w tym też nasz zawodnik Filip Rodzik, przyjechali do Bad Orb w Niemczech, aby zmierzyć się w zawodach strzeleckich. Tegoroczna rywalizacja w Bad Orb, jest największą imprezą Europejską, gdyż Mistrzostwa Europy w tym roku z przyczyn technicznych nie odbędą się.
Walka była ciężka i wyrównana. Nasz zawodnik rywalizował z Mistrzem i Wicemistrzem Europy oraz ze srebrnym medalistą Paraolimpiady w Pekinie. Zawodnicy w konkurencji P1, na którą mają 1 godzinę i 45 minut, po oddaniu próbnych strzałów muszą strzelić 60 strzałów ocenianych. Za każdym strzałem maksymalnie można uzyskać 10 punktów. Filip Rodzik ostatecznie zajął wysokie 6 miejsce z wynikiem 562 pkt.
Najlepsze osoby z konkurencji P1 oraz P2 zostały zakwalifikowane do kolejnej rywalizacji – finału P1/P2 SH1 m/f. W konkurencji tej strzela się tylko 10 strzałów, ale każdy strzał jest liczony razem z punktami dziesiętnymi, a strzał w sam środek tarczy owocuje uzyskaniem najwyższej noty 10,9. Filip Rodzik pokazując kolejny raz w tym roku wysoką formę zajął pierwsze miejsce i jako jedyny z uczestników strzelił dwa tak wysokie strzały 10,8 oraz 10,9.Ostatecznie uzyskał wyniki 97,7 pkt. prowadząc nad kolejnym zawodnikiem zaledwie o 3 dziesiąte. Gratulujemy sukcesu i stalowych nerwów. Zdjęcia z imprezy możemy obejrzeć w galerii