"Wielki Puchar Kaczawy"

W czasie ferii zimowych w dniach 16-19.02.2023 r. w Złotoryi odbyły się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne "Wielki Puchar Kaczawy". Udział w nich wzięła trójka naszych strzelców: Natalia Skibik, Mikołaj Zarzycki i Joanna Panter.

Na imprezę, jak co roku, zjechało się wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek. Na strzelnicy można było spotkać medalistów Mistrzostw Świata i Europy, a także olimpijczyków. Była to wyjątkowa okazja, by obserwować warsztat pracy najlepszych. Każdy z zawodników podczas tych zawodów zaliczał dwa strzelania.

W konkurencji Ppn40 młodziczek startowała Natalia Skibik. W pierwszym dniu Natalia otarła się o brązowy medal. Do krążka zabrakło jej tylko dwóch punktów. Nasza zawodniczka zajęła IV miejsce, ale co warto zaznaczyć, wygrała rywalizację z pozostałymi zawodniczkami z Dolnego Śląska. Następnego dnia, w drugim strzelaniu Natalia pokazała na co ją stać, poprawiła swój wynik i zajęła trzecie miejsce.

Nasza seniorka, Joanna Panter strzelała konkurencję Ppn60. Pierwszego dnia nie można uznać za bardzo udany, no ale i takie dni się zdarzają. Przy niezbyt dobrym wyniku wylądowała na 11 miejscu. Jednak kolejnego dnia, poprawiła swój wynik o 24 pkt. co dało jej w ostateczności VI miejsce. Wraz z Mikołajem Zarzyckim startowała również w konkurencji Ppn mix, gdzie po wyczerpującej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami uplasowali się na 10 lokacie.

Te zawody nie były zbyt udane również dla Mikołaja, który w konkurencji Ppn60 juniorów w 1. strzelaniu wystrzelał 16 miejsce, a w drugim miejsce 13. Trzeba jednak pamiętać, że w zawodach tego typu startują najlepsi zawodnicy naszego kraju. Jest to początek sezonu, więc mamy nadzieję na więcej sukcesów naszych zawodników w kolejnych zawodach.