Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Wrzesień był czasem wytężonej pracy i sprawdzianem umiejętności najmłodszych strzelców Polkowickiego Skorpiona. Pod koniec września w Zielonej Górze odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzeleckie Sportowym. Tradycyjnie już Polkowice miały na tej imprezie swoją reprezentację. Tworzyły ją: Paulina Sznajdrowicz i Natalia Skibik, uczennice Sp1 oraz absolwentka tej szkoły Lena Sołonynka. Dla Natalii i Pauliny zawody te były debiutem.

W piątek 23 września dziewczyny wystartowały w konkurencji pistolet pneumatyczny młodziczek, rywalizując z zawodniczkami z województwa naszego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz opolskiego. Po zaciętych zmaganiach nasza najbardziej doświadczona zawodniczka Lena zajęła 5 miejsce. Wśród zawodniczek z Dolnego Śląska była najlepsza, wyprzedzając reprezentantki najmocniejszych klubów z naszego regionu, czyli Śląska Wrocław i Agatu Złotoryja oraz wszystkich pozostałych.

W niedzielę 25 września odbyła się konkurencja kulowa, czyli pistolet sportowy młodziczek. Ponownie najlepszą dolnoślązaczką została Lena zajmując 4 miejsce. Bardzo udany start miała również debiutantka Natalia, która uplasowała się na 8 miejscu. Podsumowując, wszystkie polkowiczanki zajęły miejsca punktowane, zdobywając punkty w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży dla Gminy i województwa (województwo dolnośląskie zajęło w tych zawodach drugie miejsce).

Dziewczyny trenują pod okiem Marcina Zarzyckiego (konkurencje kulowe i pneumatyczne) oraz Tadeusza Białockiego (konkurencje pneumatyczne).

„Z wyników jesteśmy bardzo zadowoleni. Młode zawodniczki miały okazję wziąć udział w ważnych zawodach na profesjonalnych obiektach i podpatrzyć warsztat pracy innych zawodników oraz sprzęt, jakim dysponują, co jest dla nas wartością samą w sobie.”

Warto podkreślić, iż Polkowice są jedynym ośrodkiem z terenu legnicko-głogowskiego Okręgu Miedziowego, którego młodzi zawodnicy zdobywają punkty oraz medale Mistrzostw Polski w strzelectwie. W ciągu ostatnich kilku lat to już 5 medali zdobytych przez młodzików i juniorów młodszych, z czego jeden złoty w tym roku (Mikołaj Zarzycki w pistolecie spotrowym). Legnica, Lubin i Głogów pomimo posiadania lepszej niż my infrastruktury i sprzętu nie przygotowują młodzieży na poziomie umożliwiającym profesjonalną rywalizację w tej dyscyplinie sportu.