Dzień Sportu Paraolimpijskiego « Skorpion Polkowice


Dzień Sportu Paraolimpijskiego


25 cze 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

dziensportu21 czerwca Polski Komitet Paraolimpijski zorganizował „Dzień Sportu Paraolimpijskiego”. Z tej okazji w siedmiu miastach Polski odbyły się imprezy sportowe i kulturalne, promujące ideę sportu paraolimpijskiego i prezentujące polskich zawodników z niepełnosprawnością, którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach w Pekinie i Turynie. We współzawodnictwie sportowym brały udział osoby niepełnosprawne z dysfunkcjami: wzroku, słuchu, ruchu, intelektualnymi oraz dysfunkcjami kończyn dolnych i górnych.
W dniach 20-21 czerwca w Lublinie rywalizowali kolarze na handbike’ach, tandemach i tradycyjnych jednośladach. Na starcie pierwszego etapu – jazdy na czas – pojawiło się kilkudziesięciu sportowców z całej Polski. Dla nich sport to coś więcej niż rywalizacja o punkty i medale. Wszyscy przyjechali do Lublina by udowodnić, że niepełnosprawność nie musi kojarzyć się z samotnością, a także rezygnacją z aktywnego trybu życia.
W imprezie udział wzięli niepełnosprawni mieszkańcy Polkowic, na co dzień reprezentujący barwy Skorpiona m.in. Grzegorz Guz i Mariusz Mazur oraz Janusz Pytlak – pilot tandemu kolarskiego. Nasi zawodnicy swoją postawą potwierdzili, że należą do grona najlepszych zawodników w kraju zajmując czołowe lokaty w swoich konkurencjach.
W kategorii kolarzy należących do inwalidów narządów ruchy startujących na rowerach tradycyjnych Grzegorz Guz okazał się najlepszym zawodnikiem zwyciężając etap jazdy na czas, wyścig szosowy oraz kryterium uliczne.
W kategorii kolarzy niewidomych i słabo widzących startujących na tandemach 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Mariusz Mazur z pilotem – Januszem Pytlakiem. W tej konkurencji zwyciężyli złoci medaliści z Igrzysk Paraolimpijskich z Pekinu – Andrzej Zając i Dariusz Flak przed mistrzami Europy – Piotrem Łożyńskim i Piotrem Czopkiem.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zapraszamy do galerii, prezentującej zdjęcia z imprezy.