Strzelecka aktywność mimo obecnych ograniczeń « Skorpion Polkowice


Strzelecka aktywność mimo obecnych ograniczeń


23 lis 2021
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


Począwszy od września, na strzelnicy pneumatycznej w Szkole Podstawowej nr 3, prowadzone są zajęcia strzeleckie w ramach II części projektu finansowanego przez urząd Gminy Polkowice. Mają na celu upowszechnianie i rozwijanie strzelectwa sportowego wśród mieszkańców Polkowic.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży, która jest głównym beneficjentem projektu. Niestety obostrzenia sanitarne (związane z pandemią) powodują, że liczba osób uczestniczących w treningach jest ograniczona, więc nie wszyscy chętni mogą być na bieżąco obsłużeni. Czasami na miejsce trzeba poczekać tydzień lub dwa, a chętnych nie brakuje. Wiąże się to z małą ilością stanowić na strzelnicy oraz skromnymi zasobami sprzętowymi. Każda broń po korzystaniu z niej przez jednego zawodnika jest dezynfekowana i następna osoba może jej używać dopiero dzień później. Z pewnością jednak wszyscy, którzy zakosztowali przyjemności strzelania, byli zadowoleni (co jest głównym celem zajęć) oraz poszerzyli swoją wiedzę i zdolności strzeleckie.

Najbardziej zaangażowana w zajęcia młodzież miała i nadal ma możliwość rozwijania swoich umiejętności na licznych zawodach, w których polkowiccy strzelcy z powodzeniem brali i biorą udział.