Mistrzostwa Polski Młodzików « Skorpion Polkowice


Mistrzostwa Polski Młodzików


7 paź 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Kolejny w tym roku wielki sukces młodego strzelca miał miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bydgoszczy. Stale powiększająca się kadra trenerska polkowickiego Skorpiona postawiła przed sobą nie lada wyzwanie. Szkolić młodzież w konkurencjach z broni kulowej nie mając do dyspozycji obiektów i sprzętu. No i się udało.

W piątek 28 września punktualnie o 09.00 Jakub rozpoczął na strzelnicy kulowej 25 metrów w kompleksie sportowym Zawiszy Bydgoszcz strzelanie swojej pierwszej konkurencji tj. pistoletu sportowego. W tym roku ta konkurencja została rozbudowana. Składa się obecnie z części precyzyjnej, w której zawodnicy strzelają serię próbną a po niej sześć pięcio strzałowych serii ocenianych oraz części szybkiej, w której ilość oddanych strzałów jest taka sama z ta różnicą, że robi się to znacznie szybciej (trzy sekundy na strzał), a co za tym idzie, stosuje się zupełnie inną technikę strzelania. Po części precyzyjnej, w której Jakub strzelił swój rekord życiowy, nasz reprezentant zajmował drugie miejsce. W części szybkiej jednak zawodnik Śląska Wrocław wyprzedził go o jeden punkt i ostatecznie Kuba zajął III miejsce. Został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. To duży sukces. Tym bardziej, że na ćwiczenie techniki do części szybkiej Kuba miał tylko kilka treningów w tym roku, czyli mniej więcej tyle ile jego rywale odbywają w ciągu tygodnia.

Niestety dalej nie było już tak różowo gdyż przeziębienie rozłożyło Jakuba. Gdy męczy nas katar czy inna choroba, gorzej funkcjonuje wzrok, a to główne narzędzie pracy strzelca. W ciągu kolejnych dwóch dni Kuba strzelał codziennie inną konkurencję: pistolet szybkostrzelny (9 miejsce) i pistolet pneumatyczny (16 lokata). W obu tych konkurencjach strzelał bardzo dobrze, ale przez problemy z wzrokiem i osłabienie organizmu związane z chorobą popełniał błędy, a każdy błąd kosztuje.

W tym roku koszty wyjazdów na strzelnicę i treningi w Zielonej Górze pokryło Ministerstwo Sortu i Turystyki oraz Burmistrz Polkowic za co obydwu podmiotom jesteśmy wdzięczni. Podsumowując: to drugie Mistrzostwa Polski w życiu Kuby i kolejne z których wrócił z medalem. Każdy liczący się w strzelectwie klub w Polsce chciałby mieć tak skutecznego zawodnika. Cieszymy się, że trenuje on u nas i jest inspiracją dla wielu młodych strzelców.