Udany występ strzelców podczas Mistrzostw Polski

6 Cze 2018
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Na Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym, które odbyły się 31.05-03.06 2018 roku w Bydgoszczy, Skorpion wystawił silną drużynę w składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech, Konrad Czajkowski, Tomasz Szakoła, Adrian Lewandowski i Genowefa Małek. Mimo, iż nie wszyscy ze stałej reprezentacji mogli pojechać, te osoby które wystartowały stanęły na wysokości zadania i zdobywały najwyższe miejsca.

Już pierwszego dnia mogliśmy podziwiać udany występ kilku naszych zawodników. Adrian Lewandowski w konkurencji R4, po ciężkim starciu z najlepszymi w kraju, zajął pierwsze miejsce i złoty medal. Niedługo później Filip Rodzik w konkurencji P1 zajął indywidualnie drugie miejsce o włos przegrywając złoto. Drużyna P1 w składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech i Konrad Czajkowski również dała z siebie wszystko zajmując trzecie miejsce.

Również pierwszego dnia indywidualnie wysokie pozycje zajęli również Genowefa Małek 5 miejsce w P2 oraz Krzysztof Bech 5 miejsce w P1.
Drugiego dnia z naszych zawodników strzelał już tylko Adrian Lewandowski, ale i tym razem pokazał na co go stać i zdobył po długiej walce w finale 3 lokatę i brązowy medal.

Niestety Filip Rodzik ze względów osobistych mógł wystartować tylko w jednej konkurencji przez co miał szansę zdobyć medale tylko w konkurencji P1. Szkoda, ponieważ wyniki osiągnięte przez rywali w konkurencjach P3, P4, P5 nie były rewelacyjne i miałby szansę sięgnąć po najwyższe miejsca.

Teraz nasi zawodnicy mogą chwilę odsapnąć, ponieważ kolejne zawody dopiero początkiem września. Miejmy nadzieję, że zregenerują siły i za parę tygodni znów wrócą do ciężkich treningów.