Baner

Udany start Skorpiona

26 Kwi 2016
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

PPnPodczas I rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym, która odbyła się w dniach 22-24 kwietnia na obiektach WKS Śląsk Wrocław, wystartowało dwóch naszych zawodników Filip Rodzik i Joanna Panter. Ciężkie treningi, masę wyrzeczeń w końcu zaczęły przynosić efekty i obojgu poszło bardzo dobrze.

W pierwszym dniu Filip startował w swojej koronnej konkurencji P4. Złe warunki pogodowe nie przeszkodziły naszemu zawodnikowi oddać strzały sprawnie, zdecydowanie, a co najważniejsze celnie, uzyskując tym samym 535 punktów. Wynik ten pozwoliłby mu się uplasować na 7 miejscu w finale (na 38 zawodników pełnosprawnych) i poprawiłby on swój rekord Polski o 3 punkty, gdyby nie startował PK.

– Zawodów dla osób z niepełnosprawnością, w których mogę pełnoprawnie wziąć udział, jest bardzo mało, dlatego ratuję się startując również w zawodach dla osób pełnosprawnych, mimo iż jestem klasyfikowany jako PK (Poza Konkurencją) – komentuje Filip.

Drugiego dnia odbywały się strzelania w konkurencji P1.  Tutaj również Filip nas nie zawiódł i od samego początku strzelał dobrą serię, co w rezultacie dało mu wynik 565 punktów. Uplasowałby się na 15 miejscu (z 53 zawodników).

– Cieszy mnie ten start, ponieważ niedawno zmieniłem sposób strzelania i musiałem włożyć dużo pracy w to, aby ta zmiana zaczęła przynosić efekty. Co prawda, jeszcze nie jestem w szczycie formy i wciąż czuję, że mam spore rezerwy, a jednak jak widać już uzyskuję wyniki, które prawdopodobnie dałyby mi finał podczas Igrzysk Paraolimpijskich w RIO. Jest to motywujące do dalszej pracy – komentuje Filip.

Trzeciego dnia strzelała nasza najlepsza zawodniczka Joanna Panter. Mimo wczesnej pory strzelania oraz konieczności dojazdu, stanęła na wysokości zadania i wynikiem 370 punktów zajęła 6 miejsce wchodząc do finału. W finale spotkała się z wieloma bardziej doświadczonymi zawodniczkami, przez co niestety zajęła ostatecznie 7 miejsce. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku, ponieważ był to pierwszy finał naszej zawodniczki na zawodach tej rangi i zarazem jej rekord życiowy.

Już za tydzień w weekend majowy Puchar Świata w strzelectwie sportowym osób z niepełnosprawnością w Szczecinie. Trzymamy kciuki również i za ten start naszego zawodnika.