Rozmowa z Filipem Rodzikiem na temat Mistrzostw Świata « Skorpion Polkowice


Rozmowa z Filipem Rodzikiem na temat Mistrzostw Świata


20 maja 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Redakcja – No i jak poszło. Wiemy, że wyniki i miejsca nie były takie jak oczekiwaliśmy, ale opowiedz coś więcej?
Filip – Po przyjeździe do Polski wiele osób pytało mnie „no i jak poszło. Mówiąc krótko: „poszło średnio”, w jednych konkurencjach lepiej, w innych trochę gorzej, ale wszystko na średnim poziomie. Miejsca zajęte przeze mnie plasowały się raczej w pierwszej połowie stawki, ale żeby dostać się do finału i walczyć o najwyższe pozycje, trochę brakło.

Redakcja – Co się stało, że poszło „średnio”?
Filip – Powodem tego był dwie rzeczy. O jednej już wspomniałem. Strzeliłem średnio i czułem że mogłem lepiej. Drugim powodem był bardzo wysoki poziom strzelecki przeciwników. Żeby lepiej to zobrazować posłużę się przykładem z ostatnich Mistrzostw Świata w Suhl w Niemczech w 2014 r. Wtedy w konkurencji P1 wygrał wynik 565-15x (z 15 centralnymi dziesiątkami). Podczas tych Mistrzostw wynik ten nie wszedł by nawet do finału, bo zawodnik na 8 miejscu miał rezultat 565-16x. Podobnie w przypadku konkurencji P4 pierwszy wynik w Suhl 535-8x to za mało w Korei żeby wejść do finału, gdzie trzeba było strzelić minimum 537-3x. Sytuacja ta jest dość szokująca tym bardziej, że jeszcze przed rokiem, a nawet przed paroma miesiącami podczas wcześniejszych międzynarodowych zawodów, nie było takich wyników.

Redakcja – Skąd takie wyniki u przeciwników, czyżby jakaś tajna broń?
Filip – Trochę szczęścia na pewno, ale myślę, że i dużo pracy włożonej przez naszych rywali w treningi przyczyniły się do tak dobrych wyników. Sport niepełnosprawnych idzie ciągle do przodu i powoli odjeżdża nam z przed nosa. Kraje, które inwestują w swoich sportowców zapewniając im pensję, dzięki czemu sportowiec nie musi pracować, a może skupić się na trenowaniu, idą do przodu. U nas jest coraz lepiej. Zdobywając najwyższe miejsca na Mistrzostwa Świata otrzymujemy godną pensję, żeby trenować dalej i poziom ten utrzymywać. Lecz nadal jeszcze nie znaleźliśmy rozwiązania jeśli podczas kolejnych Mistrzostw zawodnik nie zdobędzie wysokiego miejsca (przez czasem brak szczęścia, chorobę, przypadek losowy lub nawet gorszą predyspozycję danego dnia). I co dalej. Środki finansowe kończą się, a zawodnik musi iść do pracy i po pracy w przerwie między innymi obowiązkami, a życiem prywatnym znaleźć czas na trenowanie. Późniejsza jakość wyników podczas zawodów takiego zawodnika, a zawodnika który trenuje 5-6 dni w tygodniu po 6-8 godzin dziennie jest widoczna. Żeby znów wskoczyć na Mistrzowski poziom trzeba wykonać wielką pracę.

Redakcja – Opowiedz też coś o Twoich wynikach.
Filip – Jako pierwszą strzelałem konkurencję P3. Dzieli się ona na część dokładną i szybką. W części dokładnej poszło mi dość dobrze, bo ustrzeliłem 282 punkty na 300 co dało mi 13 lokatę. Z Polaków wyprzedził mnie jedynie ilością centralnych dziesiątek Szymon Sowiński, który wtedy zajmował 9 pozycję i brakowało nam obojgu jedynie 2 punktów do 8 miejsca. Niestety w części szybkiej kilkukrotnie spastyka nie pozwoliła mi oddać poprawnie strzału co ostatecznie spowodowało, że z wynikiem 534 punkty spadłem na 26 lokatę.
Kolejną konkurencją była P1. Zacząłem dobrze serią 94 potem 93, ale pod koniec drugiej serii również zaczęła dokuczać mi spastyka co wybiło mnie z rytmu i do końca strzelałem już serie bliższe 90. Wynik 550-12x nie zachwyca więc i miejsce było dość dalekie bo 30 na 47 zawodników.
Dwa dni później strzelałem P4, gdzie mimo trudnych warunków pogodowych udało mi się wystrzelić 520 punktów. To dało mi 20 lokatę. Jestem zadowolony z tego strzelania, ponieważ miałem dobre skupienie, jedynie zabrakło trochę szczęścia i skupienia w środku tarczy.
Ostatnia konkurencja P5, mimo spastyki, która mnie złapała podczas ostatniego strzału w pięciostrzałowej serii (gdzie strzeliłem zero) poszła mi dobrze. Wystrzeliłem 344 (z zerem) co dało mi 10 miejsce. Było blisko, ale liczyłem się też z taką możliwością i cieszę się z wysokiego wyniku.

Redakcja – Co dalej, koniec sezonu w tym roku czy jeszcze dużo pracy przed Tobą?
Filip – Ten rok zapowiada się bardzo intensywnie. Kolejne międzynarodowe zmagania, podczas których będzie można uzyskać Quotę na Igrzyska w Tokio już pod koniec września. A tym czasem po drodze kilka krajowych rozgrywek, w tym Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy pod koniec maja.

Redakcja – Dziękujemy z wyczerpujące informacje i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Filip – Dziękuję również, na pewno się przyda.


Klauzula informacyjna

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego
i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą
w życie 25.05.2018r.
Realizując obowiązek informacyjny, określony w art. 13 wspomnianego Rozporządzenia 2016/679 informujemy, że:

Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Skorpion Polkowice nr Regon 020900834 ul. Borówkowa 5a 59-101 Polkowice.

Dane kontaktowe
Z Skorpion Polkowice można się skontaktować:
a. poprzez adres e-mail: biuro@skorpion-polkowice.pl,
b. telefonicznie pod numerem: (0) 509 745 056,
c. pisemnie: Skorpion Polkowice ul. Borówkowa 5a 59-101 Polkowice.

Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Dane osobowe będą przetwarzane przez Skorpion Polkowice w celach:
a. przeprowadzenia projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w których celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych,
b. przeprowadzenia projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w obszarze których celem jest wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych,
c. wykonywania zawartych umów z Naszymi Współpracownikami,
d. wykonywania zawartych umów o Kontrahentami.

Okres, przez który dane będą przetwarzane
Dane osobowe będą przetwarzane przez Skorpion Polkowice:
a. dla celu realizacji projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w których celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych – 5 lat od dnia zakończenia projektu,
b. dla celu realizacji projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w obszarze których celem jest wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych – 5 lat od zakończenia projektu,
c. dla celu realizacji wykonywania zawartych umów z naszymi Współpracownikami – 5 lata od zakończenia zawartej umowy,
d. dla celu realizacji zawartych umów o Kontrahentami - 5 lat po zakończeniu wykonywania zawartej umowy.

Odbiorcy danych
Dane osobowe mogą być udostępniane przez Skorpion Polkowice:
a. osobom upoważnionym,
b. podmiotom uprawnionym (na podstawie przepisów prawa) do ich otrzymania lub na podstawie udzielonej zgody,
c. mogą być także przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora danych osobowych takim jak dostawcy usług informatycznych – przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem danych osobowych i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora danych osobowych.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Każdej osobie przysługuje prawo dostępu oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu Administratora danych osobowych, przysługuje każdej osobie prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda, istnieje prawo wycofania tej zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

W zakresie, w jakim dane osobowe są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje prawo do przenoszenia danych osobowych. Uprawnienie do przenoszenia danych nie dotyczy danych, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.