Baner

Puchar Polski z 9 medalami

15 Wrz 2017
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Kolejny raz mieliśmy okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w Polsce na strzelnicy sportowej w Bydgoszczy. Na te zawody w dniach 8-10 września zawodnicy Skorpiona pojechali w składzie: Filip Rodzik, Krzysztof Bech, Genowefa Małek, Tomasz Szakoła i Adrian Lewandowski. Mimo dużej konkurencji liczba medali zaskoczyła nawet samych zawodników.

Już po pierwszym dniu na konto Skorpiona trafiły 4 medale w tym 3 indywidualne i 1 drużynowy. Filip Rodzik wraz z Krzysztofem Bechem weszli do finału w konkurencji P1. Po zaciętej walce ostatecznie Krzysztof Bech zajął 3 miejsce pokonując Sławomira Okoniewskiego aktualnego Wicemistrza Europy w tej konkurencji. Filip Rodzik natomiast szedł łeb w łeb z Szymonem Sowińskim, jednak mała przewaga uzyskana przez Szymona Sowińskiego w ostatnich strzałach utrzymała się do końca i Filip zajął 2 miejsce. Drużynowo w składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech i Tomasz Szakoła nasi zawodnicy zajęli 2 miejsce ustępując jedynie zawodnikom Startu Szczecin.
Ostatnią osobą tego dnia, która zdobyła srebrny medal, był Adrian Lewandowski w konkurencji R4.

Drugi dzień przyniósł naszym zawodnikom kolejne 4 medale, tak samo 3 indywidualne i 1 drużynowy. Filip Rodzik w konkurencjach dynamicznych P3 i P5 zajął 2 miejsce ustępując jedynie Szymonowi Sowińskiemu. Adrian Lewandowski w konkurencji R5 tym razem uplasował się na 3 miejscu. Drużynowo w składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech i Genowefa Małek w konkurencji P5 zajęli ostatecznie 3 miejsce.

Ostatniego dnia Filip Rodzik postawił sobie za cel pokonać Szymona chociaż w jednej konkurencji i udało mu się to. Jednakże Sławomir Okoniewski był lepszy od naszego zawodnika i w finale pokonał go o włos, co zapewniło Filipowi znów 2 miejsce, tym razem w konkurencji P4.

– Jestem zadowolony z wyników. To pierwsze zawody po przewie wakacyjnej i całkiem dobrze mi poszło. Troszkę brakło do pierwszego miejsca w każdej z konkurencji, ale przed nami dużo treningów i zawodów przed Mistrzostwami Świata w maju 2018r., na które zaczynam się już przygotowywać. – podsumował Filip.