Przekaż 1% « Skorpion Polkowice


Przekaż 1%


20 Sty 2013
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

logo_1procent

>>> LINK DO PROGRAMU <<<

logo_1procentMiło nam poinformować Was, iż na nasze stowarzyszenie KRS: 0000437304 od tego roku będzie można przekazać 1% od należnego podatku. Aby przekazać środki na nasze stowarzyszenie i wesprzeć dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnością, na rzecz których działamy, wystarczy wpisać nasz KRS: 0000437304 w polu „Numer KRS” w zeznaniu podatkowym za rok 2015. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć konkretną działalność stowarzyszenia (wyszczególnioną poniżej) należy w pozycji „Cel szczegółowy 1%” dopisać wybraną z poniższych aktywność stowarzyszenia. Wiemy, że wiele organizacji zbiera 1%, ale dlaczego właśnie na naszą warto go przekazać sami przeczytajcie i oceńcie.

Z dopiskiem: Strzelectwo
W ramach sekcji prowadzonej przez dwóch trenerów Filipa Rodzika i Marcina Zarzyckiego trenuje ok 8 dorosłych osób niepełnosprawnych i 50 dzieci i młodzieży. Co roku organizowany jest turniej składający się obecnie z 6 pucharów Międzyszkolnych Zawodów Strzeleckich o Puchar Burmistrza, w którym bierze udział co roku ok 100 osób. Wśród zawodników mam m.in. Paraolimpijczyka, członka Kadry Narodowej, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata, Europy, Pucharów Świata i Mistrzostw Polski Filipa Rodzika, Obecnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski w karabinku pneumatycznym konkurencji R4 Adriana Lewandowskiego. Jak również wielu młodych adeptów strzeleckich, medalistów zawodów rozgrywanych przez LOK w Lubinie Joanna Panter, Iza Sznerch, Joanna Nojek, Patrycja Geniusz, Artur Podgórski.

Pozyskane pieniądze chcemy przeznaczyć na doposażenie strzelnicy, zapewnienia godnych warunków do trenowania dla zawodników oraz umożliwienie im startowania w znaczących zawodach strzeleckich.

Jeżeli zależy Ci na rozwoju tej sekcji przekaż 1% z dopiskiem: Strzelectwo

Z dopiskiem: Kolarstwo
Andrzej Zając – od 2012 roku, honorowy członek Skorpiona Polkowice. Utytułowany, wieloletni zawodnik, oraz złoty medalista paraolimpijski w kolarstwie tandemowym – Paraolimpiada Pekin 2008. We wczesnych latach swej kariery, rywalizował z takimi sławami jak Czesław Lang, Stanisław Szozda, oraz z Ryszardem Szurkowskim. Los jednak sprawił, iż nie mógł kontynuować swej kariery. W połowie lat dwutysięcznych otrzymał propozycję treningów i brania udziału w zawodach na wyczynowym tandemie. Przyjąwszy daną mu szansę, poprzez ciężka pracę i żmudne, wielogodzinne treningi które w dalszych latach poskutkowały, pokazując, iż Andrzej niema sobie równych. Mijał rok za rokiem, kolejne Puchary Europy: Kreta, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Słowacja, Niemcy, medale Mistrzostw Świata o zawodach krajowych w tym Mistrzostwach Polski już nie wspominając. Obecnie Andrzej zaprzestał udziału w zawodach, jednak stał się inspiracją dla wielu sportowców, przede wszystkim niepełnosprawnych kolaży, pokazując, że poprzez upór i ciężką pracę wszystko jest możliwe.

W swoim gronie skupiamy dziesięciu zawodników, aktywnie uczestniczących w zmaganiach sportowych począwszy od imprez lokalnych, po Mistrzostwa Polski, a nawet Mistrzostwa Europy. Wśród nich są również zawodnicy niepełnosprawni.

Mariusz Mazur – kolarz tandemowy, biorący udział w zawodach rangi światowej, wraz z pełnosprawnym pilotem. W ubiegłym roku zdobyli pierwsze i trzecie miejsce podczas międzynarodowego, wieloetapowego wyścigu w Poznaniu. Poza wymienionym wyścigiem Mariusz posiada także tytuł wicemistrza Czech z 2011 roku, a także wiele innych osiągnięć na polu kolarskim. Głównym celem Mariusza, oraz jego pilota jest podążanie śladami Mistrza – Andrzeja Zająca i udział w Paraolimpiadzie Rio 2016.

Wojciech Franków – kolarz startujący na handbike’u, rywalizuje z takimi osobami jak Rafał Wilk – złoty medalista z Londynu, z Wojciechem Skrzypińskim – Mistrzem Świata z 2011 roku. Paraolimpiada w Rio 2016 jest także celem Wojtka, do którego dąży przez swoją ciężką pracę i codzienne wielogodzinne treningi.

Ponieważ Mariusz aby trenować i móc się ścigać musiał do tej pory korzystać z uprzejmości zaprzyjaźnionego klubu, co z kolei utrudniało mu rywalizację w barwach rodzimego teamu. Pozyskane środki zostaną przeznaczone głównie na zakup wyczynowego tandemu, który jest niezbędny do treningów, oraz do uczestnictwa w zawodach sportowych, co z kolei przełoży się na zwiększenie szans i zbliżenie się do osiągnięcia wymarzonego celu. Pozostała kwota zostanie rozdysponowana wśród utytułowanych zawodników w celu zapewnienia niezbędnych potrzeb sprzętowo-treningowych.

Jeżeli zależy Ci na rozwoju tej sekcji przekaż 1% z dopiskiem: Kolarstwo

Z dopiskiem: Sport-ON.info
Ogólnopolski Portal Sportu Osób Niepełnosprawnych Sport-ON.info
Chcesz wiedzieć co aktualnie dzieje się w świecie Aktywności Sportowej Osób Niepełnosprawnych? Sport-on.info to doskonałe źródło informacji, Portal opisuje aktualne wydarzenia z obszernego Sport-ON.info grona dyscyplin Paraolimpijskich oraz promuje pozytywne postawy „zwykłych” ludzi.
Naszą misją są trzy kluczowe, a jak proste słowa SPORT, INTEGRACJA, SUKCES. Uważamy, iż SPORT może INTEGROWAĆ zarówno pokolenia jak i grupy społeczne. Promując pozytywne postawy osiągniemy SUKCES nie tylko w sferze fizycznej, ale przede wszystkim na płaszczyźnie mentalnej.

Jeżeli chciałbyś wspomóc sportowców niepełnosprawnych z różnych dyscyplin na rzecz, których m.in. działamy lub też w przyszłości móc przeczytać, usłyszeć, zobaczyć relację z imprez sportowych osób niepełnosprawnych wesprzyj nas przekazując 1% z dopiskiem: Sport-on.info

Z dopiskiem: Centrum
Obecnie pomieszczenie na ul. Borówkowej 5a jest zamknięte dla odwiedzających i nic (prócz prac biurowych) się w nim nie dzieje. Stowarzyszenie stara się pozyskać środki na uruchomienie Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży. Dzięki Państwa pomocy może ono ruszyć już niebawem.
Głównym zadaniem Centrum będzie stworzenie miejsca aktywności dzieci i młodzieży z gminy Polkowice, a w szczególności mieszkających na terenie Dolnych Polkowic. Zajęcia miałyby mieć charakter pozalekcyjny i składać się z:
1. Warsztatów edukacyjnych i artystycznych (warsztaty muzyczno-rytmiczne, plastyczne oraz cykl zajęć „mama, tata na zakupach” – realizowane w każdą sobotę)
2. Zajęć komputerowych
3. Korepetycji
4. Edukacyjnych spotkań filmowych
5. Czytelni książek i czasopism edukacyjnych
6. Spotkań z autorytetami/osobistościami z różnych dziedzin (kształtowanie postaw obywatelskich i antydyskryminacyjnych)
W lokalu Centrum ma być również dostępne miejsce (poczekalnia dla rodziców), gdzie będą mogli napić się kawy i herbaty.

Jeżeli chciałbyś wspomóc rozbudowę Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży wesprzyj nas przekazując 1% z dopiskiem: Centrum

>>> LINK DO PROGRAMU <<<


Klauzula informacyjna

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego
i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą
w życie 25.05.2018r.
Realizując obowiązek informacyjny, określony w art. 13 wspomnianego Rozporządzenia 2016/679 informujemy, że:

Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Skorpion Polkowice nr Regon 020900834 ul. Borówkowa 5a 59-101 Polkowice.

Dane kontaktowe
Z Skorpion Polkowice można się skontaktować:
a. poprzez adres e-mail: biuro@skorpion-polkowice.pl,
b. telefonicznie pod numerem: (0) 509 745 056,
c. pisemnie: Skorpion Polkowice ul. Borówkowa 5a 59-101 Polkowice.

Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Dane osobowe będą przetwarzane przez Skorpion Polkowice w celach:
a. przeprowadzenia projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w których celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych,
b. przeprowadzenia projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w obszarze których celem jest wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych,
c. wykonywania zawartych umów z Naszymi Współpracownikami,
d. wykonywania zawartych umów o Kontrahentami.

Okres, przez który dane będą przetwarzane
Dane osobowe będą przetwarzane przez Skorpion Polkowice:
a. dla celu realizacji projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w których celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych – 5 lat od dnia zakończenia projektu,
b. dla celu realizacji projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w obszarze których celem jest wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych – 5 lat od zakończenia projektu,
c. dla celu realizacji wykonywania zawartych umów z naszymi Współpracownikami – 5 lata od zakończenia zawartej umowy,
d. dla celu realizacji zawartych umów o Kontrahentami - 5 lat po zakończeniu wykonywania zawartej umowy.

Odbiorcy danych
Dane osobowe mogą być udostępniane przez Skorpion Polkowice:
a. osobom upoważnionym,
b. podmiotom uprawnionym (na podstawie przepisów prawa) do ich otrzymania lub na podstawie udzielonej zgody,
c. mogą być także przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora danych osobowych takim jak dostawcy usług informatycznych – przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem danych osobowych i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora danych osobowych.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Każdej osobie przysługuje prawo dostępu oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu Administratora danych osobowych, przysługuje każdej osobie prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda, istnieje prawo wycofania tej zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

W zakresie, w jakim dane osobowe są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje prawo do przenoszenia danych osobowych. Uprawnienie do przenoszenia danych nie dotyczy danych, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.