Mamy miejsce na Paraolimpiadę! « Skorpion Polkowice

Mamy miejsce na Paraolimpiadę!

8 Sie 2014
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

OLYMPUS DIGITAL CAMERANasz zawodnik podczas Mistrzostw Świata w strzelectwie jako jedyny z Polski wywalczył miejsce dla kraju na Paraolimpiadę w RIO 2016. W każdej konkurencji, w której wystąpił był o włos od dostania się do finału i walki o medal, ale cieszy nas również progres w stosunku do Mistrzostw Europy.

W konkurencji P1 zabrakło zaledwie 1 punktu i Filip Rodzik z 557 punktami zajął 10 miejsce. W tej konkurencji w klasyfikacji zespołowej zabrakło również 1 punktu do brązowego medalu. W konkurencji P4 zabrakło dwóch punków do wejścia do finału i nasz zawodnik uzyskując wynik 523 zajął 9 miejsce i jednocześnie zdobył miejsce na Paraolimpiadę w RIO. W konkurencji FTP udało się Filipowi dotrzeć do półfinału gdzie niestety uległ rywalowi ostatecznie zajmując ex aequo 5 miejsce.

Mimo, iż liczyliśmy, że obejrzymy naszego zawodnika w finale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ jako jedyna osoba z Polski uzyskał on miejsce na Paraolimpiadę w strzelectwie sportowym.