Cztery medale, cztery minima na Mistrzostwa Świata « Skorpion Polkowice


Cztery medale, cztery minima na Mistrzostwa Świata


3 Paź 2017
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Ponad 100 zawodników z 25 krajów walczyło o najwyższe miejsca w strzelectwie sportowym w Osijeku na Chorwacji w dniach 20-27.09.2017. Większości z nas Chorwacja kojarzy się z urlopem, wypoczynkiem i ciepłem, lecz nie tym razem. Nasz zawodnik musiał stawić czoła najlepszym zawodnikom ze świata, którzy niejednokrotnie pobijali Rekord Świata, a do tego zmagać się z pogodą. Przez większość czasu trwania zawodów padał deszcz, a temperatura spadała nawet do 10 stopni.

Wszystkie konkurencje odbywały się na dworze, nawet pneumatyczne (w namiocie), dlatego też pogoda miała wpływ na osiągane rezultaty. Mimo tego wszyscy walczyli do końca radząc sobie z pogodą na swój sposób.

Pierwszego dnia zmagań Filip Rodzik strzelał konkurencję P3. Mimo męczącej go spastyki udało mu się strzelić wysoki wynik w części dokładnej. Niestety konkurencja szybka nie wybacza chwilowej niedyspozycji podczas skurczu mięśni. Przez większość strzałów Filipowi udawało się ją powstrzymać, ale podczas kilku strzałów dała się mocno we znaki, co pozbawiło go udziału w finale. Drużynowo Polska w tej konkurencji jednak zdobyła brąz.

Drugiego dnia nasz zawodnik strzelał konkurencję P5. Strzelił wynik lepszy od wystrzelanego na poprzedniej imprezie – Pucharze Polski w Bydgoszczy. To jednak było za mało, aby zdobyć medal indywidualnie. Ostatecznie uzyskał 7 miejsce, ale dzięki temu, że wszyscy Polacy strzelili równie dobrze udało im się zdobyć złoto drużynowo.

Czwartego dnia na odstrzał poszła konkurencja P1. Tego dnia pogoda dała się szczególnie we znaki, niektórym zawodnikom, co było widać po ich wynikach.
– Nie każdy reaguje tak samo na zmiany pogody i niekorzystny biometr, jedni z tym sobie radzą lepiej, inni gorzej. Ja jednak tego dnia czułem się fatalnie i nie potrafiłem się skoncentrować. Co chwilę mnie coś rozpraszało, powodując, że po serii kilku dobrych strzałów, wpadało parę gorszych psując ogólny wynik. – komentuje Filip. Ostatecznie żaden Polak nie wszedł do finału, ale drużynowo zdobyli brązowy medal.

Ostatniego dnia nasz zawodnik strzelał ostatnią konkurencję na tych zawodach jaką była P4. To była jedyna konkurencja, w której nasz zawodnik jeszcze nie uzyskał minimum na Mistrzostwa Świata. Tym razem się udało minimum zostało osiągnięte. Aby dostać się do finału należało strzelić wynik bliski Rekordowi Polski. Niestety żadnemu z Polaków to się nie udało. Drużynowo Polacy zajęli 3 miejsce.

– Cieszę się z tego wyjazdu, mimo tego iż indywidualnie mogło być trochę lepiej. Zdobyliśmy złoty medal i trzy brązowe drużynowo, co dało Polsce 8 miejsce w klasyfikacji medalowej na 25 krajów. Do tego wystrzeliłem minimum na Mistrzostwa Świata w konkurencji, której mi go brakowało. To dopiero początek sezonu i dużo pracy przed nami, a cel to wyjazd na Mistrzostwa Świata w maju przyszłego roku i zdobycie tam miejsca dla kraju na Paraolimpiadę w Tokio. – komentuje Filip Rodzik


Klauzula informacyjna

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego
i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą
w życie 25.05.2018r.
Realizując obowiązek informacyjny, określony w art. 13 wspomnianego Rozporządzenia 2016/679 informujemy, że:

Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Skorpion Polkowice nr Regon 020900834 ul. Borówkowa 5a 59-101 Polkowice.

Dane kontaktowe
Z Skorpion Polkowice można się skontaktować:
a. poprzez adres e-mail: biuro@skorpion-polkowice.pl,
b. telefonicznie pod numerem: (0) 509 745 056,
c. pisemnie: Skorpion Polkowice ul. Borówkowa 5a 59-101 Polkowice.

Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Dane osobowe będą przetwarzane przez Skorpion Polkowice w celach:
a. przeprowadzenia projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w których celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych,
b. przeprowadzenia projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w obszarze których celem jest wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych,
c. wykonywania zawartych umów z Naszymi Współpracownikami,
d. wykonywania zawartych umów o Kontrahentami.

Okres, przez który dane będą przetwarzane
Dane osobowe będą przetwarzane przez Skorpion Polkowice:
a. dla celu realizacji projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w których celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych – 5 lat od dnia zakończenia projektu,
b. dla celu realizacji projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w obszarze których celem jest wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych – 5 lat od zakończenia projektu,
c. dla celu realizacji wykonywania zawartych umów z naszymi Współpracownikami – 5 lata od zakończenia zawartej umowy,
d. dla celu realizacji zawartych umów o Kontrahentami - 5 lat po zakończeniu wykonywania zawartej umowy.

Odbiorcy danych
Dane osobowe mogą być udostępniane przez Skorpion Polkowice:
a. osobom upoważnionym,
b. podmiotom uprawnionym (na podstawie przepisów prawa) do ich otrzymania lub na podstawie udzielonej zgody,
c. mogą być także przekazywane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu Administratora danych osobowych takim jak dostawcy usług informatycznych – przy czym takie podmioty przetwarzają dane jako podwykonawcy, na podstawie umowy z Administratorem danych osobowych i wyłącznie zgodnie z poleceniami Administratora danych osobowych.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Każdej osobie przysługuje prawo dostępu oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu Administratora danych osobowych, przysługuje każdej osobie prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda, istnieje prawo wycofania tej zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

W zakresie, w jakim dane osobowe są przetwarzane w celu zawarcia i wykonywania umowy lub przetwarzane na podstawie zgody – przysługuje prawo do przenoszenia danych osobowych. Uprawnienie do przenoszenia danych nie dotyczy danych, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
Przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.